Home / Ducted Air Conditioning / Carrier 42SHDV165 / 38SHDV165 16.5kW Inverter High Static Ducted System Carrier 42SHDV165 / 38SHDV165 16.5kW Inverter High Static Ducted System Indoor 42SHDV165 – Outdoor 38SHDV165 / 16.50kW Cooling – 17.50kW Heating Capacity. Inverter High Static Ducted System. Wired Controller SKU: 42SHDV165 / 38SHDV165 Category: Ducted Air Conditioning Product ID: 2160 Additional information Additional information Weight 185 kg Related products DAIKIN Cora FTXV95U 9.4 kW Split System Read more Daikin FDYAN71A-CV 7.1 kW Inverter Ducted System Read more Daikin FDYAN71A-CY 7.1kW Inverter Ducted System Read more Fujitsu ARTG36LHTA 10.5kW Inverter Ducted System Read more